چاپ روی شیشه - انواع روش چاپ بر روی شیشه - شاه شیشه

چاپ روی شیشه یکی از خدمات ویژه شاه شیشه است که با بالاترین کیفیت ممکن ارائه می شود. چاپ روی شیشه از محبوب ترین روش ها در دکوراسیون داخلی بوده که روز به روز نیز در حال گسترش است. پرینت روی انواع شیشه با کیفیت های متفاوتی انجام می شود که به طور مستقیم در ماندگاری طرح ها تاثیر مستقیم دارد. در حال حاضر برای امورات تبلیغاتی و افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی این کار به وفور انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل در این باره توضیح دهیم.

شیشه به عنوان یکی از کاربردی ترین متریال ها در ساخت و ساز است که به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. به کارگیری شیشه در سازه ها سبب شده این متریال در زیبایی دکوراسیون داخلی و خارجی نقش داشته باشد. صنعت چاپ نیز به عنوان یکی از صنایع مهم با ساختمان سازی ترکیب شده و چاپ روی انواع شیشه ها به روش های مختلف انجام می شود. می توان گفت که این اقدام تحول بزرگی در صنایع ایجاد کرده است و شامل چند روش مختلف است که هریک مزایایی دارند.

کاربرد چاپ روی شیشه چیست؟

از شیشه چاپدار برای دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده می شود. معمولا چاپ بر روی شیشه توسط دستگاه چاپگر های خاصی انجام می شود . بدون شک ایجاد طرح و رنگ های متنوع روی شیشه ها می تواند تا حد بسیار زیادی روی افزایش زیبایی آنها موثر باشد. اگر کمی دقت کرده باشید طراحی های بسیار شگفت انگیزی بر روی این متریال وجود دارد که ظرافت و زیبایی چشم نوازی دارد. می توان گفت که این خدمات بیشترین استفاده را در صنایع خودروسازی و معماری دارد. اما در زمینه های دیگری همانند تبلیغات نیز استفاده می شود. مهم ترین کاربرد پرینت بر روی شیشه شامل موارد زیر می شود:

با استفاده از این روش می توان شیشه ساده و شفاف را به آثار هنری تبدیل کرده و به شکل های مختلف از آن استفاده کرد. برای چاپ از چندین روش استفاده می شود که در ادامه به بررسی بیشتر آن ها می پردازیم.

بهترین روش برای چاپ انواع شیشه

همان طور که گفتیم، چاپ روی شیشه با روش های گوناگونی انجام می شود و انتخاب بهترین روش بر اساس فاکتورهای زیر صورت می گیرد:

 • رنگ مورد استفاده برای چاپ نقشه
 • سایز شیشه
 • نوع انحنا
 • نوع شیشه

مجموعه هایی که به ارائه این خدمات می پردازند، با در نظر گرفتن فاکتور های فوق، بهترین روش را برای چاپ طرح و نوشته بر روی شیشه انتخاب می کنند. برای این که کیفیت چاپ بالا باشد، انتخاب رنگ مناسب بسیار مهم است. این رنگ ها مدل های بسیار متنوعی داشته که بر اساس نوع شیشه و ضخامتی که دارند، برای اجرای این متد استفاده می شوند. در مجموعه شاه تمامی مراحل چاپ همانند طراحی شابلون، انتخاب رنگ، شیشه مناسب و… توسط تیم حرفه ای به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

کاربرد چاپ روی شیشه چیست؟ - شاه شیشه

انواع روش چاپ برای شیشه

در حال حاضر چاپ با روش های زیر انجام می شود:

روش سیلک اسکرین

در واقع این متد یکی از قدیمی ترین روش ها برای ایجاد طرح روی شیشه می باشد. سیلک اسکرین به این صورت است که در ابتدا طرح روی یک صفحه مخصوص چاپ شده و سپس قسمت هایی را که روی شیشه باید چاپ شوند، خالی می کنند. به بیان دیگر این روش استفاده از شابلون است. سیلک اسکرین در حال حاضر استفاده چندانی ندارد. زیرا در انتخاب رنگ محدودیت وجود دارد.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتالی روشی بسیار جدید بوده که توسط دستگاه های پیشرفته ای انجام می شود. با استفاده از دستگاه های مختلف چاپ به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توان سخت ترین طرح ها روی شیشه پیاده سازی کرد. برای استفاده از این متد دیگر نیازی به صفحه نیست. شما تنها به فایل طرح مورد نظر خود نیاز دارید. این طرح ها به طور معمول با برنامه هایی همانند فتوشاپ طراحی می شوند. ماندگاری پرینت دیجیتال روی شیشه بسیار بالا است به همین خاطر نیز اکثر صنایع آن را مورد استفاده قرار می دهند.

روش تامپو

این روش برای هر گونه متریالی قابل استفاده است که توسط یک پد منعطف از جنس سیلیکون، انجام می شود. در واقع این روش نسبت به روش های دیگر برای چاپ ارزان تر است.

قیمت چاپ روی شیشه

هزینه چاپ به شکل پروژه ای حساب می شود اما عوامل دیگری در قیمت آن تاثیر دارد که عبارتند از:

 • سایز
 • تعداد طرح
 • ضخامت شیشه
 • نوع طرح

برای کسب اطلاع بیشتر در مورد قیمت ها می توانید با کارشناسان ما ، ارتباط برقرار کنید.

قیمت چاپ روی شیشه - شاه شیشه

چاپ روی شیشه سکوریت

شیشه سکوریت به دلیل ویژگی هایی همانند ضد حرارت و ضد ضربه بودن، بیشتر از شیشه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر نیز تقاضا برای چاپ روی شیشه سکوریت بسیار بیشتر است. روی این شیشه های سکوریت طرح و رنگ های متنوعی را می توان چاپ کرد. برای این اقدام از دستگاه های یو وی استفاده می شود.

بررسی مزایا و معایب چاپ طرح روی شیشه

برای سفارش چاپ شیشه بهتر است با مزایا و معایب این روش آشنا شوید.

مزایای این متد عبارتند از:

 • ماندگاری و کیفیت بسیار بالای چاپ
 • قابلیت چاپ در بخش پشتی شیشه ها
 • نصب بسیار راحت
 • مقاومت بسیار عالی در برابر حرارت
 • مناسب برای جذب مخاطب
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • قابل سفارش در اندازه های مختلف

معایب چاپ طرح روی شیشه نیز شامل موارد زیر می شود:

 • وجود محدودیت در سایز برای دستگاه های چاپ

کاربرد-چاپ-روی-شیشه - شاه شیشه

جمع بندی

این روزها همه ما شیشه های طرح دار را در مکان های مختلف مشاهده کرده ایم که از نظر بصری بسیار زیبا هستند. ایجاد طرح روی این متریال به روش های مختلفی انجام می شود که از جمله پرکاربردترین آن ها می توان به چاپ دیجیتال بر روی شیشه اشاره کرد. شما می توانید برای دریافت این خدمات می توانید با ما تماس بگیرید.