ساخت باکس شیشه ای - شاه شیشه

ساخت باکس شیشه ای این روزها بسیار رایج است. چرا که افراد از جعبه های شیشه ای استفاده گوناگونی می کنند. همان طور که می دانید شیشه به عنوان مهم ترین متریال، به گونه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و می تواند از نظر زیبایی تاثیر چشم گیری داشته باشید. جعبه های شیشه ای به دلیل تنوع در اندازه و مدل، چند سالیست که محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. همین موضوع باعث شده تا تولید کنندگان زیادی به ساخت این سازه ها برای استفاده های مختلف بپردازند.

برای ساخت جعبه شیشه ای معمولا از شیشه سکوریت و شیشه لمینت استفاده می شود. زیرا این متریال با ویژگی هایی همانند ضد ضربه و ضد حرارت بودن، می توانند گزینه مناسب تری نسبت به شیشه های معمولی باشند. این باکس ها در مدل های متنوعی نیز به تولید می رسند. حتی شما می توانید به صورت سفارشی باکس ها را خریداری کنید. این سازه تاثیر شگفت انگیزی در زیبایی دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی دارند.

به طور کلی سفارش و خرید جعبه شیشه ای بیشتر جنبه تزئینی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساخت این جعبه پیشنهاد می شود که در ادامه مطلب با شاه شیشه همراه باشید.

نحوه ساخت باکس شیشه ای

برای ساخت باکس شیشه ای از روش های مختلفی استفاده می شود. برخی افراد برای ساخت این جعبه ها ترجیح می دهند که خود در خانه این کار را به صورت دستی انجام دهند. اما برای جعبه های شیشه ای در ابعاد بزرگ لازم است تا از تجهیزات حرفه ای استفاده شود. مهم ترین فاکتور برای ساخت این جعبه ها، اندازه گیری دقیق آنها است. در ابتدا لازم است تا برای ساختن جعبه، شیشه ها را به اندازه مناسبی برش دهید. تولید کنندگان برای افزایش دقت کار خود از دستگاه های CNC استفاده می کنند تا در اندازه گیری، خطایی وجود نداشته باشد.

پس از برش شیشه نوبت به چسباندن قطعات به یکدیگر می رسد. برای این کار می توان از چسب های مختلفی استفاده کرد. اما بهترین انتخاب چسب UV بوده که قدرت بالایی دارد و می تواند گزینه مناسبی برای اتصال شیشه باشد. نکته ای که لازم است در این خصوص بیان کنیم این است که چسب های یو وی چسبندگی بالایی دارند و پس از استفاده خیلی زود خشک می شوند. به همین خاطر نیز لازم است تا با دقت با این چسب ها کار شود. در حال حاضر جعبه های شیشه ای در مدل های درب دار، بدون درب، خمیده و…. ساخته می شوند.

کاربرد باکس شیشه ای

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، ساخت باکس شیشه به جهات مختلفی صورت می گیرد. این جعبه ها در اندازه های بسیار کوچک یا بزرگ کاربرد های متعددی دارند. مهم ترین موارد مصرف این جعبه ها عبارتند از:

نمایش آثار هنری

اگر به موزه ها و نمایشگاه ها سر زده باشید، متوجه جعبه های شیشه ای شده اید که برای نگهداری بهتر از آثار هنری؛ آن ها را داخل این باکس ها قرار می دهند. در برخی اوقات نیز برای اثرات بسیار گران قیمت از شیشه سکوریت برای ساخت باکس شیشه ای استفاده می کنند. تا این گونه به شکل بهتری از آثار مراقبت کنند.

مراقبت از وسایل شیشه ای

برای به نمایش گذاشتن و نگهداری از وسایلی همانند لیوان، بطری شیشه ای و…. نیز از این جعبه ها استفاده می شود.

باکس شیشه ای طلافروشی - شاه شیشه

برای نمایش زیورآلات

یکی دیگر از کاربردهای باکس های شیشه ای، به نمایش گذاشتن جواهرات است. این جعبه های شفاف باعث می شوند تا جواهرات زیبا تر به چشم بیایند. از طرفی از نفوذ گرد و غبار نیز جلوگیری می کنند.

برای دکوراسیون داخلی ساختمان ها

جعبه های شیشه ای به عنوان یک المان تزئینی برای دکوراسیون داخلی و نمایبیرونی ساختمان به وفور مورد استفاده قرار می گیرند.  این باکس ها در مدل های متنوع، جلوه جدیدی را برای منازل و حتی اداره ها به ارمغان می آورند.

خرید و سفارش باکس شیشه ای

در حال حاضر این جعبه در اندازه های کوچک به صورت آماده در بازار موجود هستند. اما برای ابعاد بزرگ و مدل های خاص تر، ساخت باکس شیشه ای به صورت سفارشی صورت می گیرد. در صورتی که مدل خاصی را در نظر دارید، می تواند برای سفارش جعبه های شیشه ای به مجموعه ما اعتماد کنید.

قیمت جعبه شیشه ای

جعبه های شیشه ای با توجه به کاربردی که دارند، از نظر نوع شیشه، اندازه، ضخامت و طراحی ظاهری با یک دیگر متفاوت هستند. تمامی موارد ذکر شده می تواند به صورت مستقیم در قیمت این محصولات تاثیر گذار باشد. به طور مثال اگر ضخامت و اندازه باکس زیاد باشد، قیمت آن نیز به طبع افزایش پیدا می کند و یا این که به کار بردن شیشه های سکوریت هزینه بیشتری نسبت به مدل های معمولی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا آن ها براساس نیاز شما بهترین مدل و قیمت را پیشنهاد دهند.

انواع جعبه های شیشه ای -ساخت باکس شیشه ای - شاه شیشه

انواع جعبه های شیشه ای

این باکس ها بیشتر در مدل های زیر به تولید می رسند:

  • ساده چهارگوش
  • باکس خم شیشه ای
  • رنگی
  • طرح دار
  • جعبه شیشه ای آینه ای
  • باکس شیشه چاپی
  • جعبه گرد شیشه ای

ساخت هر یک از این مدل ها در ابعاد مختلف صورت می گیرد. برای سفارش این باکس ها بهتر است در ابتدا نیاز خود را مشخص کنید. این گونه می توانید بهتر مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. به طور مثال اگر برای دکوراسیون داخلی به این باکس ها نیاز دارید، مدل خم و آینه مناسب تر است.

سخن پایانی

استفاده از جعبه های شیشه ای در مکان های مختلف بسیار رایج شده است. این باکس ها با بدنه شفاف و زیبایی که دارند، می توانند زیبایی هر چه بیشتر را به محیط یا وسایل مختلف ببخشند. در حال حاضر مجموعه مختلفی در سراسر کشور به ساخت باکس شیشه ای می پردازند. این جعبه ها مدل های متنوعی دارند که هر یک از آن ها برای کاربرد خاصی ساخته می شوند. در این مطلب به طور کامل در مورد این باکس های زیبا توضیح داده و انواع آن ها را معرفی کردیم. تا بتوانید برای انتخاب بهتر عمل کنید.