5/5 - (10 امتیاز)

شیشه لمینت شاه شیشه

بدون شک برای سازه‌‌ها و یا مکان‌‌هایی که به سطح ایمنی بالایی نیاز دارند، استفاده از شیشه لمینت پیشنهاد می‌شود. شیشه‌های ضد گلوله در حقیقت متشکل از چندین لایه شیشه هستند که به واسطه یک لایه تحت حرارت قرار گرفته و به یکدیگر متصل می‌شوند. این شیشه امنیتی از نظر ایمنی در سطح بالایی بوده و نسبت ‌به سایر مدل‌ های شیشه، مقاومت عالی در برابر عوامل مختلف از خود نشان می‌دهد. دلیل مقاومت بالای این محصول به این علت بوده که این شیشه ضد ‌سرقت چندلایه ای بوده و بین هر یک از لایه‌ها از طلق استفاده می‌گردد.

وجود این ویژگی در شیشه‌های لمینت سبب شده تا نسبت ‌به مدل‌های دیگر آسیب‌پذیری کمتری داشته و درعین‌ حال نیز از سطح ایمنی بالایی برخوردار باشند.

شیشه لمینت چیست؟

شیشه‌های لمینت در ضخامت‌های متفاوتی به تولید می‌رسند. مسلماً هرچه ضخامت شیشه افزایش پیدا کند، میزان آسیب‌پذیری آن نیز کاهش پیدا خواهد کرد. معمولاً تعداد لایه‌های این محصول دو یا چندین لایه می‌باشد. شیشه‌های مدل لمینت که به آن‌ ها شیشه چندلایه نیز گفته می‌شود، پس‌از شکستگی نریخته و حالت یکپارچه‌ای خواهند داشت. عدم از هم گسیختن تکه های شیشه سبب می‌شود تا میزان آسیب به افراد به صفر برسد.

به‌ طور مثال در نمای ساختمان‌های بسیار بزرگ و یا ادارات و یا حتی فروشگاه‌ها می‌توان از این نوع شیشه استفاده کرده و امنیت کافی را فراهم نمود. شیشه ضد سرقت یک نوع عایق صدا بوده و می‌تواند از ورود اشعه UV آفتاب که بسیار مضر است نیز جلوگیری نماید.

بررسی ویژگی‌های شیشه ضد سرقت

شیشه‌های لمینت دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آن‌ها را نسبت‌ به مدل‌های دیگر متمایز می کند و باعث می‌گردد تا به شکل گسترده‌، از آن‌ها استفاده شود. این شیشه‌ امنیتی دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • این شیشه ضد گلوله در برابر ضربه مقاومت بالایی داشته و زمانی ‌که ضربه‌ای به آن وارد می‌شود طلق میان لایه‌های شیشه از فرو پاشیدن تکه‌ های شیشه به اطراف جلوگیری می‌کند.
 • از هم نگسیختن این شیشه سبب شده تا در مکان‌های مهمی همانند ادارات ساختمان‌های گسترده و فروشگاه‌ها از آن استفاده کنند.
 • ویژگی مهم دیگری که می‌توان در شیشه‌های لمینت به آن اشاره کرد، عایق صدا بودن این نوع شیشه است. به‌ همین منظور می‌توان از آن برای ورودی یا دیواره‌های ساختمان استفاده کرده و از میزان ورود صدا تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود.

بررسی کاربرد شیشه‌ های چند لایه

قطعاً سوال برای شما پیش می‌آید که استفاده از شیشه امنیتی در چه مکان‌هایی مناسب است؟ لمینت شیشه‌ای است که در اکثر مواقع در شرایطی استفاده می‌شود که امکان آسیب به افراد وجود داشته باشد. به ‌عبارت ‌دیگر به ‌منظور ایجاد امنیت بیشتر در مکان‌های مختلف استفاده از این نوع شیشه گزینه مناسبی خواهد بود.

مزیت استفاده از شیشه لمینت - شاه شیشه

مزیت استفاده از شیشه لمینت

شیشه‌ ضد سرقت همانند شیشه سکوریت از لحاظ ایمنی می‌تواند از حمله‌ مجرمان به داخل یک محیط جلوگیری نماید و این‌گونه امنیت کافی را برای فضا فراهم می‌کند. این نوع شیشه‌ها از نظر ایمنی محصول مدل‌های پرکاربردی هستند. چراکه در حفظ سلامت افراد نقش مهمی را ایفا می‌کنند. معمولاً در ساختمان‌های اداری، بانک‌ها، اداره پست و… این مدل شیشه‌ها استفاده می‌شود.

مزایای به‌کارگیری شیشه‌های چند لایه در مکان‌های مختلف عبارت‌اند از:

 • می‌توانید شیشه‌ها را در طیف رنگی متنوعی تهیه کنید.
 • این مدل شیشه در برابر عوامل همانند انفجار و گلوله مقاومت بالایی دارند. بخش میانی این شیشه امنیتی در برابر شکستگی کاملاً مقاوم است.
 • با استفاده از این نوع شیشه‌ها ایجاد شکل‌های منحنی مستحکم امکان‌پذیر خواهد بود.
 • درصورتی ‌که از شیشه‌های نشکن در لایه‌های شیشه لمینت استفاده گردد، میزان مقاومت حرارتی آن افزایش پیدا می‌کند.

شیشه لمینت رنگی

هنگامی‌که در این نوع شیشه‌ها از یک لایه مخصوص رنگ استفاده می‌شود، می‌توان عنوان لمینت رنگی را به آن‌ها اطلاق داد. در حال حاضر به ‌منظور افزایش زیبایی و جلای محیط‌ های مختلف در اکثر ساختمان‌ها و برای مصارف گوناگون استفاده از شیشه‌های رنگی لمینت رایج شده است. هنگامی ‌که این نوع شیشه تولید و به مرور زمان مدل‌های رنگی آن ساخته‌ شده، با استقبال زیادی روبرو شد.

نحوه تشخیص شیشه لمینت از معمولی

یکی از راه‌های بسیار عالی برای تشخیص این نوع شیشه توجه به لبه‌های آن است. اگرمحصول مورد نظر دارای چند لایه شیشه روی هم بود، می‌توان متوجه شد که مدل لمینت است. همچنین این شیشه‌ها با دریل کاری شکسته شده و با ایجاد برش روی آن‌ها می‌توان متوجه پوسته پوسته شدن آن شد. با توجه به این موارد می‌توانید تشخیص دهید که شیشه موردنظر شما لمینت است یا خیر.

معرفی انواع شیشه ضد سرقت

شیشه لمینت مدل‌های مختلفی دارد که متشکل از موارد زیر است:

 • شیشه لمینت شفاف
 • شیشه ضد سرقت مات
 • شیشه لمینت رنگی
 • شیشه لمینت طرح‌دار
 • شیشه ضد گلوله
 • شیشه لمینت فوتولمینت
 • شیشه هوشمند

در ادامه در مورد برخی از موارد بالا توضیحاتی را بیان خواهیم کرد.

شیشه لمینت رنگی

بیشتر از این محصول بیشتر برای زیباتر شدن نمای ساختمان استفاده می‌گردد. این نوع شیشه به دلیل زیبایی ظاهری، تأثیر بسزایی روی نمای ساختمان‌ها خواهد گذاشت و در حال حاضر نیز در طرح‌های جدید در تمامی کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای شیشه لمینت رنگی:

 • ایمنی: مهمترین مزیت شیشه لمینت رنگی، ایمنی بالای آن است. این نوع شیشه در برابر ضربه و شکستگی بسیار مقاوم بوده و در صورت شکستن، ذرات آن پخش نمی شوند. به همین دلیل از شیشه لمینت رنگی در مکان هایی که نیاز به امنیت بیشتر دارند، مانند ویترین مغازه ها، بانک ها، و یا درب و پنجره های ساختمان ها استفاده می شود.
 • کنترل نور: شیشه های لمینت رنگی می توانند میزان نور ورودی به فضای داخلی را کنترل کنند. به این معنی که مبلمان فرش ها و دکوراسیون منزل دچار تغییر رنگ نمی شود. . این نوع شیشه در طیف رنگی مختلفی موجود است و می توان از آن برای ایجاد سایه و یا محیطی دلنشین تر استفاده کرد.
 • عایق صدا: شیشه های لمینت رنگی به دلیل داشتن لایه میانی PVB، عایق صدا نیز هستند و می توانند تا حد زیادی از ورود صدای مزاحم به داخل ساختمان و محیط اداری جلوگیری کنند.
 • زیبایی:  شیشه های لمینت رنگی می توانند زیبایی خاصی به نمای داخلی و خارجی ساختمان ببخشند.

شیشه لمینت طرح دار

این مدل شیشه بواسطه روش لمینت اجسام به تولید می‌رسد. شیشه‌های امنیتی تنوع مدل بالایی داشته و مهم‌ترین جنبه استفاده از آن به‌ منظور زیباسازی فضای داخلی ساختمان است. این نوع شیشه در دو مدل ضد گلوله و فوتو لمینت موجود است.

هندریل-شیشه-ای-شیشه-لمینت - شاه شیشه

قیمت شیشه لمینت

در حال حاضر تولید شیشه‌های چند لایه با استفاده از شیشه‌های ضد سرقت به واسطه چندین لایه صورت می‌گیرد و عوامل متعددی هستند که می‌تواند در قیمت نهایی این محصول مؤثر واقع شوند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تعداد لایه شیشه، ضخامت و نوع طلق مورد استفاده آن اشاره کرد. واضح است که هرچه تعداد لایه‌ها بالاتر باشد میزان مقاومت نیز بیشتر خواهد شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت انواع شیشه با مشاوران شرکت شاه شیشه ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی

شیشه لمینت یکی از انواع شیشه است که به دلیل ویژگی های امنیتی در مکان های متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت در هر مکانی که امنیت فاکتور مهمی باشد، استفاده از این شیشه امنیتی بهترین انتخاب ممکن خواهد بود. چرا که متشکل از چندین لایه بوده و دارای مقاومت بالایی است. از طرفی در مدل های متنوعی می توان آن را تهیه کرد.

سوالات متداول

1 حداقل ضخامت شیشه لمینت چقدر است ؟
شیشه لمینت با داشتن 2 یا چند لایه بین 6 تا 110 میلی متر ضخامت داشته و بسته به محیطی که در آن نصب می گردد یعنی مرتبط با شرایط آب و هوایی و میزان ایمنی ، ضخامت آن باید بیشتر باشد.
2 چه زمانی از شیشه لمینت استفاده می شود؟
شیشه های لمینت به دلیل ضخامت بالا در نورگیرها، نرده ها، سقف های شیشه ای و دیوارهایی که شکستن شیشه می تواند منجر به افتادن شیشه شود، استفاده می شود. پانل های شیشه ای لمینت نیز به دلیل خاصیت ضد سرقت خود بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.
3 آیا شیشه لمینت به راحتی تمیز می شود؟
نگهداری محصولات شیشه ای لمینت بسیار آسان است. توصیه می شود با آب گرم و یک پارچه نرم آن را تمیز کنید. همچنین می توانید از شیشه پاک کن معمولی و همراه با یک پارچه نرم استفاده کنید.
4 آیا شیشه لمینت در برابر حرارت مقاوم است؟
شیشه های لمینت حدود پنج برابر قوی تر و 100 برابر محکم‌تر از شیشه های استاندارد هستند. این نوع شیشه ها در برابر حرارت بسیار مقاوم هستند. در مناطقی که ممکن است آتش سوزی رخ دهد، نصب شیشه ضد سرت برای جلوگیری از شکستن شیشه به دلیل دمای بالا بسیار مهم است.
پروژه ایران مال - شاه شیشه
 1. حسین طهماسبی

  2 مرداد 1402

  سلام وقت بخیر. برای محیط کار به پارتیشن شیشه ای نیاز دارم. به نظر شما استفاده از شیشه لمینت بهتر است یا سکوریت؟

  1. shahrokh

   2 مرداد 1402

   سلام روز شما بخیر. برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان مجموعه در تماس باشید 09364444224

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.