قیمت سقف شیشه ای - شاه شیشه

امروزه شیشه در صنعت تحولات بسیار زیادی را ایجاد کرده است. طوری که از شیشه در صنعت درب سازی، پارتیشین شیشه ای، پنجره ها، بالکن، سقف، کف و….استفاده می شود. یکی از استفاده هایی که از شیشه می شود، در صنعت سقف شیشه ای است. سقف های شیشه ای دکوراسیون ساختمان ها را لوکس و زیبا کرده و کاربردهای زیادی دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های آن ورود نور کافی به ساختمان است. استفاده از شیشه در صنعت ساختمان سازی  نیازمند طراحی و تولید از سوی یک تیم متخصص است، همچنین اگر در ابعاد بزرگ باشد. در ادامه به بررسی سقف شیشه ای می پردازیم.

کاربرد سقف شیشه ای چیست؟

سقف های شیشه ای نوعی پانل شیشه ای هستند. این نما شیشه ای در بالای یک بنا اجرا می شوند و معمولا نیز از شیشه سکوریت برای آن استفاده می شود. در سال های اخیر این شیشه ها طرفداران زیادی را جذب خود کرده اند. این محصول در دو نوع ثابت و متحرک موجود است که می توان گفت برخی از آن ها قابلیت باز و بسته شدن دارد. در ساخت این سقف ها از سازه های محکمی برای افزایش ایمنی آن ها استفاده می شود. با این کار به غیر از دوام بالا مقاومت در برابر تغییرات دما نیز از خود نشان می دهد. این شیشه ها به دلیل شفافیت زیادی که دارند، مرکز خوبی برای نوردهی به ساختمان هستند. همچنین با استفاده از آن در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود. یکی از ویژگی های بسیار مهم این سازه، قیمت آن است.

قیمت این محصول با دیگر سقف ها یکسان است، اما با توجه به زیبایی که به نمای شما می دهد پس انتخاب مناسب تری نسبت به دیگر سقف ها می باشد. شیشه های دوجداره آن از جنس شیشه سکوریت است که این موضوع سبب کمتر هدر رفتن انرژی می شود. این شیشه ها به دلیل مقاوم بودن در برابر خورشید و آب و هوای مختلف، دچار هیچ گونه ترک خوردگی یا تغییر رنگ نمی شود. استفاده از شیشه های تقویت شده برای افزایش امنیت و دوام آن، بسیار موثر است. این کار به افزایش استحکام شیشه و جلوگیری از شکستگی های چهارچوب آن کمک می کند.

 

سقف شیشه ای - شاه شیشه

انواع سقف های شیشه ای

از مهم ترین مزایای استفاده از سقف شیشه ای، منعطف بودن آن است. انعطاف زیاد این محصول کمک می کند تا بتوانید نمایی زاویه دار، حبابی و… را به راحتی انتخاب کنید. این سقف ها از نظر مدل به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه برخی از آن ها را شرح می دهیم.

●       سقف های شیشه ای ثابت چیست؟

سقف های شیشه ای ثابت یکی از نماهایی است که بیشتر برای استفاده در پاسیو تراس مناسب است. این سقف ها در حالت یکپارچه نصب می شوند. همچنین نورگیر مناسبی دارند. همانطور که از نامش پیداست، مدل های ثابت دارای هیچ حرکتی نمی باشند. پس اگر می خواهید از این نما برای در ها استفاده کنید، بهتر است سراغ دیگر انواع آن ها بروید.

●       سقف های شیشه ای متحرک چیست؟

سقف های شیشه ای متحرک یکی از ایمن ترین این محصولات است. معمولا از آن برای مکان های تجاری و یا بالکن ها استفاده می کنند. این سقف ها توسط یک موتور به طور دستی و برخی از ان ها اتوماتیک جا به جا می شوند. به راحتی می توان در زمان هایی که هوا معتدل است، آن را باز کرد. در صورتی که علاقه زیادی به گردش هوا دارید، این سقف ها بسیار مناسب هستند. برای داشتن یکی سقف شیشه ای محکم از شیشه سکوریت استفاده می شود. برای استحکام آن بهتر از از لمینت استفاده کنید.

●       سقف های شیشه ای فریم لس بی فریم چیست؟

شیشه های فریم لس یا بی فریم یکی از انواع سقف های شیشه ای هستند. این شیشه ها نمایی از ساختمان را نشان می دهند که کمک می کند فضا بزرگتر نشان داده شود. بزرگتر نشان دادن نما زیبایی بی نظیری به محیط شما می دهد.

●       سقف بلوک شیشه ای چیست؟

نوع سازه این شیشه ها به گونه ای است که با کنار هم قرار گرفتن بلوک های شیشه ای و تایل های کوچک ساده ساخته می شود. این شیشه ها به رنگ های متفاوت و مات و برخی شفاف هستند. با توجه به ویژگی های آن می توان گفت که این سقف ها مناسب استفاده برای مکان هایی هستند که می خواهید زیبایی آن جلوه بی نظیری داشته باشد.، است.

●       نورگیر سقفی چیست؟

نوگیر سقفی به شیشه هایی گفته می شود که میان در ها ساخته شده اند. کاربرد این سازه علاوه بر افزایش نور تهویه هوا نیز می باشد. این سقف ها در انواع مختلفی وجود دارند. کاربرد آن نیز در امکان مختلفی چون استخر، حیاط خلوت، پاسیو، پارکینگ  و… می باشد.

ناسب است.

در سقف شیشه ای از چه شیشه هایی استفاده می شود؟

هنگامی که می خواهید سازه سقف شیشه ای را انتخاب کنید، باید تصمیم بگیرید که می خواهید از چه نوع شیشه ای استفاده کنید. می خواهید یک شیشه یک دست داشته باشید و یا می خواهید شیشه های متصل به هم باشند. از این سقف های تک پنل برای محیط های کوچکتر استفاده می کنند. این سقف ها برای زمانی که می خواهید هزینه کمتری برای آن بپردازید، بهتر است. اگر می خواهید برای یک محیط بزرگتر از آنها استفاده کنید، بهتر است از پنل های چندتایی استفاده کنید. برای دریافت بهتر نور نیز فریم های شیشه ای گزینه بسیار مناسب تری نسبت به دیگر آن ها می باشد. انواع شیشه ها برای سقف شیشه ای به شرح زیر می باشند:

  • شیشه لمینت
  • شیشه سکوریت

استفاده از سقف شیشه ای چه مزایایی دارد؟

سقف شیشه ای به دلیل کار آمد بودن در محیط های مختلف، دارای مزایای بسیار زیادی می باشد:

  1. افزایش نور طبیعی
  2. عایق سرما و گرما است
  3. صرفه جویی در انرژی
  4. نمایش نمای پانوراما
  5. نظافت آسان
  6. محافظ اشعه فرا بنفش
  7. افزایش ارزش ملک

در نهایت

سقف های شیشه ای با استفاده از بروزترین طراحی های روز توسط متخصصان انجام می شود. شیشه بسیار محکم آن معمولا از جنس شیشه سکوریت است که برای مراکز تجاری با ابعاد بزرگ بسیار مناسب است.