5/5 - (6 امتیاز)
شیشه چراغ سقفی - شاه شیشه

شیشه چراغ سقفی در مدل های متنوعی به تولید رسیده و از نظر زیبایی ویژگی های منحصر به فردی دارد. برای تولید انواع چراغ های سقفی لازم است تا متریال به خصوصی استفاده گردد. برای تولید بخش حبابی چراغ از یکسری شیشه های ایمن و مقاوم استفاده می گردد. چراغ سفقی از انواع چراغ های پرکاربرد بوده که می توان از آن برای بخش های مختلف منزل یا محل کار استفاده نمود. این چراغ در اندازه های و طرح های بسیار متنوعی ساخته می شوند. لازم است بدانید که شیشه های چراغ سقفی نیز مدل های متنوعی دارند.

این روزها استفاده از چراغ های سقفی تنها برای نورپردازی نیست. این محصولات با طرح و رنگ جذاب نوعی المان تزئینی هستند که می توان با استفاده از آن ها به زیبایی هر چه بیشتر فضا کمک کرد. شیشه یکی از بخش های مهم چراغ های سقفی است که تاثیر چشمگیری در زیبایی آنها دارد. به همین خاطر نیز باید به صورت هوشمندانه انتخاب شود. خوشبختانه در انتخاب شیشه مناسب محدودیتی وجود ندارد؛ زیرا این محصولات برای ساخت چراغ در رنگ و طرح متنوعی تولید می شوند. در ادامه این مطلب از سایت شاه شیشه با ما همراه باشید تا به طور کامل در مورد این شیشه ها توضیح دهیم.

 

شیشه مناسب چراغ سقفی

همان طور که می دانید، شیشه چراغ سقفی مهم ترین قسمت آن را تشکیل می دهد. در واقع قسمت زیادی از انتشار نور و زیبایی ظاهری چراغ به این شیشه بستگی دارد. در چندین سال اخیر برای ساخت چراغ سقفی بیشتر از شیشه سکوریت استفاده می شود.از آنجایی که شیشه سکوریت استحکام بالایی دارد بنابراین برای قرارگیری در معرض ضربه، رطوبت و سایر عوامل مخرب قطعا مقاوم تر خواهد بود.

از طرفی، سطح ایمنی این مدل شیشه ها بسیار بالاست. شیشه مخصوص چراغ سقفی که نوعی از شیشه سکوریت است به آسانی نمی شکند. حتی اگر در برابر ضربات بسیار شدید دچار شکستگی شود، ذرات آن به حدی ریز هستند که به هیچ وجه خطری برای افراد نداشته باشد. معمولا لامپ داخل این چراغ ها، حرارتی را از خود تولید می کنند که تنها شیشه سکوریت که به شیشه نشکن معروف است، قادر به تحمل آن حرارت بوده و تغییر حالت نمی دهد.

 

انواع شیشه چراغ سقفی

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم شیشه چراغ سقفی تنوع گسترده ای دارد. اما به طور کلی این شیشه ها در دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

سنسور دار

برای ساخت چراغ های سقفی سنسور دار از شیشه های طرح برفی استفاده می شود. این مدل شیشه را می توان با نام شیشه چراغ ساده در بازار خریداری کرد. البته که برای ثابت ماندن شیشه چراغ سقفی از یک حلقه نیز استفاده می شود. این مدل ها برای کاهش مصرف انرژی، بیشترین کاربرد را دارند. عملکرد این چراغ ها به گونه ای است که تنها در هنگام قرار گیری افراد در دید، این چراغ ها روشن شده و سپس خاموش می شوند.

بدون سنسور

چراغ های بدون سنسور دارای یک لامپ و یک قالب فلزی هستند.عمده استفاده از مدل های بدون سنسور در سقف پارکینگ یا راهروها است. البته که در برخی موارد نیز این مدل چراغ ها روی دیوار نیز استفاده شده اند. شیشه های چراغ بدون سنسور در اغلب اوقات بی رنگ بوده و سطح ماتی دارند که باعث می شود نور به صورت یکنواخت از آنها عبور کند.

"انواع

معرفی مدل های مختلف شیشه چراغ سقفی

علاوه بر موارد بالا شیشه های چراغی مدل های متنوعی دارند که از جمله پرکاربردترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفره دار
 • بدون حفره
 • مدل های حبابی
 • وال واشر های چراغ سقفی

 

مزایا استفاده از شیشه در چراغ ها چیست؟

چراغ های سقفی از متدوال ترین مدل ها بوده که تقریبا در هر مکانی شاهد استفاده از آن هستیم.  تمامی این محصولات از شیشه هایی با مدل های بسیار متنوع ساخته شده اند. اما چرا استفاده از شیشه تا این حد برای چراغ ها اهمیت دارد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است به مزایا شیشه برای نورپردازی اشاره کنیم:

 • استفاده از شیشه چراغ سقفی باعث شده تا انتشار نور بیشتر شود.
 • شیشه سبب شده تا نور به صورت یکنواخت منتشر شود.
 • این متریال موجب افزایش زیبایی محصولات روشنایی شده و چراغ ها را به یک المان تزئینی تبدیل می کنند.
 • می توان رنگ ها و طراحی متنوعی را روی شیشه ها پیاده سازی کرد.
 • برای هر مدل چراغ سقفی قابل استفاده هستند.
 • باعث کاهش مصرف انرژی می شوند.

خرید شیشه چراغ سقفی - شاه شیشه

خرید شیشه برای چراغ سقفی

شیشه چراغ سقفی باید کیفیت مطلوبی داشته باشد. بنابراین نمی توان برای سفارش و خرید این محصول به هر مجموعه ای اعتماد کرد. در وب سایت شاه شیشه، انواع شیشه گاز صفحه ای، فر، هود، شیشه تخته وایت برد، چراغ و…. با کیفیت بالا و حداقل قیمت به مشتریان عزیز ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین محصولات می توانید با کارشناسان شاه شیشه ارتباط برقرار کنید.

 

قیمت شیشه چراغ

قیمت شیشه چراغ های سقفی ثابت نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی است. این چراغ ها مدل های متعددی دارند و معمولا شیشه ای که برای آنها استفاده می شود، قابلیت و ویژگی های خاص خود را دارند. مهم ترین عوامل موثر در قیمت شیشه چراغ عبارتند از:

 • مدل چراغ سقفی
 • مدل شیشه
 • ضخامت شیشه
 • سکوریت بودن
 • ابعاد شیشه
 • سنسور دار یا بدون سنسور
 • شیشه حفره دار یا بدون حفره

برای اطلاع از قیمت دقیق شیشه ها با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جمع بندی

شیشه یکی از متریال های ثابت در زندگی ما بوده که تا امروز هیچ جایگزینی برای آن پیدا نشده است. این محصول در صنعت روشنایی نیز جایگاه ویژه ای دارد. در حال حاضر تمامی چراغ های سقفی موجود در بازار دارای گلس های مخصوص در نمونه های مختلفی هستند. در این مطلب به طور کامل در مورد شیشه چراغ سقفی و ویژگی های آن توضیح دادیم. تا شما بتوانید با اطمینان خاطر جهت خرید این شیشه ها اقدام کنید.