5/5 - (4 امتیاز)
شیشه انگروینگ یا شیشه طرح دار - شاه شیشه

شیشه انگروینگ به معنی حکاکی و ایجاد طرح های متنوع بر روی شیشه است. شیشه یکی از متریال‌های پر استفاده است که قدمت بسیار زیادی دارد و تا به امروز نیز هیچ جایگزینی برای آن پیدا نشده است. در ادامه با شاه شیشه همراه باشید تا در مورد شیشه طرح دار توضیحاتی را بیان کنیم.

همان طور که می دانید شیشه در شکل ها و مدل های متنوع بخش عمده از وسایل اطراف ما را تشکیل می دهند. پیشرفت تکنولوژی نیز باعث شده تا بتوان از شیشه به شکل بهینه تری استفاده کرد. در زمان های قدیم برای حکاکی روی شیشه ها از ابزار تیزی استفاده می کردند. این کار نه تنها بسیار سخت بوده و نتیجه مطلوبی نداشت، بلکه احتمال شستگی شیشه را نیز افزایش می داد. اما در حال حاضر تجهیزات بسیار پیشرفته ای همانند لیزر وجود دارد که می تواند ظریف نقش و نگار ها را روی انواع شیشه ایجاد کرد.

شیشه انگروینگ چیست؟

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، شیشه انگروینگ به معنای حکاکی روی شیشه است. در واقع روی کار آمدن شیشه طرح دار سبب شده تا تحول بزرگی در معماری و دکوراسیون داخلی یا خارجی ایجاد شود. شیشه هایی که روی آنها حکاکی می شود شیشه‌های دکوراتیو است که می توان برای طراحی داخلی مدرن از آنها استفاده کرد. ایجاد طرح و نقش های متنوع با استفاده از لیزر و دستگاه های به خصوصی انجام می شود. این مدل شیشه ظاهر چشم نوازی داشته و می توان تاثیر بی نظیر آنها را در ساختمان به خوبی مشاهده کرد.

 

انواع شیشه انگروینگ

شیشه انگروینگ مدل های متنوعی دارد. اما به طور کلی این مدل شیشه ها در نوع رنگی و بی رنگ تقسیم بندی می شوند. شما می توانید برای شیشه ساختمان و دکوراسیون داخلی یا زمینه های دیگر ،هر یک از مدل های شیشه های انگروینگ را سفارش داده و از زیبایی فوق العاده آن ها بهره مند شوید. اگر بخواهیم برای سفارش این مدل شیشه شما را راهنمایی کنیم باید بگوییم که شیشه های رنگی هستند که از زمان های گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند. این شیشه ها برای دکوراسیون داخلی سنتی انتخاب مناسبی هستند. در صورتی که به سبک سنتی و قدیمی علاقه مند هستید، می توانید این مدل شیشه انگروینگ را سفارش دهید.

اما علاقه مندان به سبک مدرن، بایستی به دنبال مدل های بی رنگ باشند که معمولا طراحی های مینیمالی روی آن ها حکاکی شده است. در برخی از شیشه انگروینگ ها از نگین نیز استفاده می شود که زیبایی شیشه را چندین برابر می کند. اگر به دنبال تغییر و تحول در دکوراسیون داخلی منزل هستید، این شیشه ها می توانند کمک بسیار زیادی به زیبایی و تغییر هر چه بیشتر محیط مورد نظر شما داشته باشند. البته کاربرد شیشه انگروینگ تنها به این موارد محدود نمی شود.

بیشتر بخوانید : انواع شیشه خم

 

نحوه تولید شیشه طرح دار

به منظور ساخت شیشه های انگروینگ در ابتدا شیشه مناسب را انتخاب کرده و به اندازه لازم آن را برش می دهند. حال نوبت به ایجاد طرح و نقش روی شیشه می رسد. در اینجا باید از دستگاه مخصوصی استفاده شود که به آن انگروینگ می گویند. با استفاده از این دستگاه یکسری نقاط و شیار ها بر روی شیشه ایجاد می شود تا در نهایت بتوان طرح و نقش ها را روی شیشه اجرا کرد. هر یک از شیار هایی که روی شیشه ها ایجاد می شوند، بسیار سطحی بوده و هیچ عمقی ندارند و اینگونه احتمال آسیب به شیشه کاهش پیدا کند. البته که میزان عمق هر یک از طرح های روی شیشه های طرح دار، به ضخامت شیشه نیز بستگی داشته و متغیر است.

کاربرد شیشه انگروینگ - شاه شیشه

بررسی کاربرد اصلی شیشه های انگروینگ

به طور کلی شیشه های انگروینگ به عنوان یک شیشه دکوراتیو جنبه تزئینی دارند. اما اگر بخواهیم موارد کاربرد اصلی این مدل شیشه را نام ببریم، باید بگوییم که مهم ترین مصرف این شیشه در موارد زیر است:

دکوراسیون داخلی

یکی مهم ترین کاربرد شیشه های طرح دار، استفاده در دکوراسیون داخلی و حتی خارجی منازل، محل کار، هتل ها، فروشگاه و… است. خوشبختانه امکان استفاده از شیشه انگروینگ در هر یک از بخش های یک محیط وجود داشته و زیبایی بی نظیری را به همراه دارد.

استفاده در وسایل شیشه ای

همان طور که گفتیم بخش زیادی از وسایل مورد استفاده ما از شیشه به تولید می رسند. لازم است بدانید برای ساخت لیوان های شیشه ای، بطری ها، ظروف و… نیز این شیشه ها با طرح های بسیار ظریف و جالب مورد استفاده قرار می گیرند.

تولید آینه و مجسمه های شیشه ای

بدون شک شما بارها آینه های طرح دار را در مکان های مختلف دیده اید. لازم است بدانید که انگروینگ برای ساخت این آینه ها نیز استفاده می شود. در واقع می توان با تجهیزات به خصوص روی آینه ها طراحی های مختلفی انجام داد. شیشه های طرح دار نیز برای ساخت تندیس ها و مجسمه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید : آینه جورچین یا پازلی

سفارش شیشه طرح دار - شیشه انگروینگ - شاه شیشه

قیمت شیشه انگروینگ

قیمت همیشه مهم ترین فاکتور برای سفارش هر نوی شیشه‌ای است. در خصوص قیمت شیشه طرح دار باید بگوییم که عوامل متعددی وجود دارند که به شکل مستقیم یا غیر مستقیم روی قیمت نهایی این مدل شیشه موثر خواهند بود. این عوامل عبارتند از:

  • نوع طرح
  • اندازه شیشه
  • مدت زمان آماده سازی شیشه
  • طرح و رنگ
  • نوع شیشه مورد استفاده

با توجه به این عوامل نمی توان قیمت مشخصی را برای شیشه های طرح دار اعلام کرد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع شیشه با کارشناسان شاه شیشه ارتباط برقرار کنید.

 

سفارش شیشه طرح دار

در اکثر اوقات فروش شیشه های انگروینگ به صورت سفارشی صورت می گیرد. شما باید براساس نیاز خود نوع شیشه و طرح مورد علاقه خود را به مراکز معتبر سفارش دهید و پس از مدتی این شیشه بسیار زیبا را برای هر بخشی از منزل یا محل کار خود استفاده کنید.

 

جمع بندی

شیشه های طرح دار از گذشته تا به امروز علاقه مندان زیادی دارند. در حال حاضر نیز این شیشه با نام انگروینگ شناخته شده هستند که به وفور برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مطلب به طور کامل در مورد این مدل شیشه صحبت کردیم تا به شما برای خرید راحت تر کمک کنیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.