5/5 - (1 امتیاز)
شیشه گیت تردد - مزایای نصب گیت کنترل تردد شیشه ای - شاه شیشه

گیت تردد برای کنترل فیزیکی تردد افراد در سازمان ها و مکان هایی مانند مترو به کار می‌رود. از سویی، شیشه گیت تردد دارای مشخصه هایی است که باعث شده برای زیبایی و کنترل بیشتر، از این مدل گیت ها استفاده شود. به طور کلی گیت های شیشه ای دارای سرعت عملکرد بالایی بوده و از نظر زیبایی نیز نسبت به مدل های قدیمی متمایز هستند. گیت های شیشه ای به دلیل خصوصیاتی که دارند در اکثر اماکن عمومی به کار می روند. در این مطلب از شاه شیشه قصد داریم تا در مورد این سازه ها توضیح دهیم.

گیت های شیشه ای با عنوان های مختلفی همانند گیت پروانه ای، فلپ، گیت مترویی و گیت سریع نیز شناخته می شوند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، عمده استفاده از این گیت ها برای کنترل رفت و آمد افراد است. برای ساخت این گیت ها از شیشه های مختلفی استفاده می شود که از جمله پرکاربردترین آن ها می توان به شیشه سکوریت اشاره کرد. این مدل شیشه ضخامت بالایی داشته و کاملا نشکن است. همچنین در برابر حرارت و ضربه سنگین مقاوم می باشد. تمامی این ویژگی ها باعث می‌شود برای گیت ها از این مدل شیشه استفاده شود.

گیت تردد شیشه ای چیست؟

گیت تردد که به آن حفاظ گیت تردد یا پنل حفاظتی نیز گفته می شود، نوعی سازه حفاظتی است که در مکان زیادی برای عابران پیاده یا خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه ای که در این سازه استفاده می شود، باید سطح ایمنی بالایی داشته باشد. شیشه گیت تردد در دو طرف محل عبور افراد نصب شده تا میزان ترافیک و صدا را کاهش دهد. استفاده از شیشه در این سازه ها باعث شده تا میزان صدا کاهش پیدا کند. همچنین وجود این شیشه ها باعث می‌گردد تا لرزش نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. گیت های تردد که سالیان زیادیست مورد استفاده قرار می گیرند، تاثیر مثبتی در افزایش ایمنی در معابر شلوغ دارند.

خوشبختانه هزینه خرید و نصب گیت های شیشه‌ای بسیار کم بوده و نصب آن بسیار آسان است. اگر توجه کرده باشید این سازه های شیشه به وفور در مکان های مختلف به خصوص اماکن عمومی شلوغ مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع در مدل این گیت ها، عرض مناسب، عملکرد بسیار عالی و سطح ایمنی بالا دلایل اهمیت گیت شیشه ای هستند. این سازه در مدل های مختلفی ساخته می شوند. شما می توانید برای سفارش این سازه ها با کارشناسان شاه شیشه در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید : شیشه چراغ سقفی

گیت تردد شیشه ای چیست؟ شیشه گیت تردد- شاه شیشه

شیشه مورد استفاده در گیت تردد چیست؟

همان طور که در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره کردیم، برای گیت های تردد نمی توان از هر مدل شیشه ای استفاده کرد. این متریال باید حتما از ویژگی ها و استانداردهای کافی برخوردار باشد تا بتوانند عملکرد مناسبی را برای گیت های تردد به ارمغان بیاورند. در ادامه به چند نمونه از شیشه مناسب برای گیت ها اشاره می کنیم.

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در میان مدل های متنوع بیشترین میزان استفاده را برای سازه های مختلف دارد. این شیشه با ضخامت مناسب، مقاوم در برابر حرارت و ضربه، ضخامت و ایمنی بالا می تواند بهترین انتخاب برای گیت های تردد باشد. بیشتر تولید کنندگان این مدل شیشه را مورد استفاده قرار می دهند. زیرا از تمامی استانداردهای لازم برخوردار است.

شیشه لمنیت

شیشه لمینت از دو یا چند لایه شیشه تشکیل می شود که همانند مدل سکوریت مقاومت بالایی در مقابل ضربه دارد و احتمال شکستگی در آن بسیار پایین است. حتی در صورت شکستن شیشه، لایه های شیشه مانع از فرو ریختن آن می شوند. به همین خاطر نیز می توان گفت که این متریال برای گیت تردد قابل استفاده هستند.

شیشه پلی کربنات

از جمله دیگر مدل های شیشه گیت تردد می توان به مدل های پلی کربنات اشاره کرد. ضخامت و مقاومت این مدل نیز بسیار بالا می باشد.

شیشه پانچ

این شیشه نسبت به مدل های دیگر از ضخامت بسیار زیادی برخوردار بوده و در برابر ضربه آسیبی نمی بیند.

به طور معمول براساس مدل گیت و محل استفاده از نمونه های ذکر شده استفاده می شود. برای سفارش این شیشه ها بهتر است حتما از افراد متخصص کمک بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مزایای استفاده از شیشه برای گیت تردد

استفاده از شیشه گیت تردد مزایای زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این شیشه باعث کنترل ترافیک در مکان های پر رفت و آمد می شود.
 • به زیبایی گیت های تردد کمک می کند.
 • ماندگاری شیشه های گیت بسیار بالا بوده و در برابر عوامل مختلف هیچ آسیبی نمی بینند.
 • این سازه های شیشه ای به کنترل رفت و آمد افراد و جلوگیری از ورود افراد جلوگیری می کنند.
 • به کار بردن شیشه در گیت ها باعث افرایش ماندگاری آن ها می شود.
 • قیمت این شیشه ها بسیار مقرون به صرفه بوده و می توان آن ها در اندازه های متنوع خریداری کرد.

تمامی این دلایل باعث شده تا شیشه برای سالیان زیادی جایگزین متریال دیگر برای ساخت گیت های تردد شود.

کاربرد گیت تردد شیشه ای - شاه شیشه

کاربرد گیت تردد شیشه ای

حال که به طور کامل در مورد متریال گیت تردد به شما توضیح دادیم بهتر است در مورد کاربرد این سازه ها نیز توضیحاتی را بیان کنیم. مهم ترین موارد استفاده از سازه ها عبارتند از:

 • ایستگاه مترو
 • ادارات
 • سازمان های مهم
 • ارگان ها

به طور کلی باید بگوییم که هدف اصلی از نصب شیشه گیت تردد ایجاد امنیت است و در کنار آن می توان از مزایایی همانند ثبت و ورود خروج افراد، ایجاد نظم و محدود کردن رفت و آمد اشاره کرد.

 

قیمت شیشه گیت تردد

قیمت شیشه های گیت تردد به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع گیت
 • اندازه گیت
 • نوع شیشه
 • ابعاد شیشه
 • ضخامت
 • متراژ

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این متریال می توانید با کارشناسان شاه شیشه تماس بگیرید.

 

جمع بندی

برای کنترل تردد و ایجاد امنیت در مکان های مختلف از گیت های شیشه ای استفاده می شود. در این مطلب در مورد شیشه های مخصوص این سازه توضیح دادیم. این مدل شیشه دارای مزایای زیادی بوده و پشتیبانی و خدمات مرتبط با شیشه گیت تردد توسط کارشناسان شاه شیشه در سراسر ایران انجام می‌پذیرد.