شیشه سکوریت جامبو - شیشه جامبو یا شیشه سایز بزرگ چیست؟ شاه شیشه

شیشه سکوریت جامبو، شیشه ای با اندازه بسیار بزرگ بوده که به صورت یکپارچه در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی شیشه های جامبو در ابعاد منحصر به فرد، این قابلیت را دارند که به شیشه لمنیت یا شیشه سکوریت تبدیل شوند. لازم است بدانید که سایز بزرگ این محصولات سبب افزایش وزن آن ها شده است. به همین خاطر نیز جابجایی آن ها چالش برانگیز بوده و نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد. در حال حاضر به صورت گسترده ای از این شیشه ها استفاده می شود.

استفاده از شیشه های یکپارچه در زیبایی هرچه بیشتر فضای داخلی و خارجی ساختمان تاثیر بسیار زیادی است دارد و جلوه لوکسی را به محیط می بخشد. همچنین ایمنی بالای این شیشه ها نیز خیال معماران را بابت امنیت کافی ساختمان، راحت‌تر  می کند. امروزه از این مدل شیشه در اکثر ساختمان های مسکونی، تجاری، فروشگاه ها و…. استفاده می شود. به منظور تولید این مدل شیشه ها، مراحل متعددی انجام می شود. در ادامه در خصوص شیشه های جامبو توضیحاتی را بیان می کنیم.

 

نحوه تولید شیشه سکوریت جامبو

همان طور که گفتیم، به منظور تولید شیشه سکوریت جامبو، بایستی مراحل مختلفی طی شود تا این شیشه قابلیت های لازم را برای استفاده یکپارچه داشته باشد. شیشه جامبو به تنهایی یک شیشه بسیار بزرگ و یکپارچه است که می توان تحت فرآیند خاصی، آن را به مدل سکوریت و یا لمنیت تبدیل کرد. شیشه های سکوریت به دلیل امنیت بالا، ضد ضربه، ضد حرارت بودن و احتمال شکستگی بسیار پایین، در ساختمان سازی مورد توجه هستند. به همین نیز برای تهیه شیشه های جامبو، اکثر افراد به دنبال مدل سکوریت آن می باشند.

در ابتدا برای تولید شیشه جامبو مواد اولیه را در حرارت 1200 درجه قرار می دهند تا کاملا به نقطه ذوب برسد. سپس مواد در دمای پایین قرار داده می شود تا مواد مذاب سرد شود. این کار باعث مقاوم سازی شیشه خواهد شد. اما برای تبدیل کردن این مدل به شیشه لمینت لازم است تا از چند لایه شیشه استفاده گردد. برای این کار دو یا سه لایه شیشه را به همراه لایه PVB روی هم قرار می دهند. در نهایت شیشه جامبو لمینت با سطح ایمنی بسیار بالا به تولید می رسد و برای ساختمان های عظیم، آماده استفاده خواهد بود.

کاربرد شیشه جامبو - شیشه سکوریت جامبو - شاه شیشه

کاربرد شیشه جامبو

شیشه سکوریت جامبو به دلیل ویژگی هایی که دارد، دارای کاربردهای متعددی است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای ساختمان ها

همان طور که بهتر می دانید، شیشه مهم ترین بخش هر ساختمانی است و می تواند برای افزایش ایمنی و زیبایی هر چه بیشتر موثر باشد. عمده استفاده از شیشه های جامبو در ساختمان ها به خصوص در ساختمان مسکونی و تجاری است. این شیشه به دلیل ابعاد بزرگ و یکپارچگی که دارد، بهترین گزینه برای ساختمان ها و برج های تجاری بوده و می تواند جلوه بسیار لوکسی به فضای خارجی و داخلی ببخشد. اگر دقت کرده باشید در بیمارستان ها، ساختمان های ادارای تجاری، مراکز خرید بزرگ و…. این شیشه ها به وفور مورد استفاده قرار گرفته است.

 

صنایع نظامی

شیشه سکوریت جامبو به دلیل ایمنی بالا برای مکان ها و تجهیزات نظامی نیز استفاده می شود. به طور معمول از این شیشه برای ساخت درب، پنجره ها و دیوار ها استفاده می شود. این مدل می تواند در برابر حملات نظامی، مقاومت بالایی داشته باشد.

ساخت محصولات نورپردازی

یکی دیگر از کاربردهای شیشه جامبو، ساخت محصولات نورپردازی است. در حال حاضر برای تولید برخی از محصولات روشنایی این شیشه به کار می رود و تا به امروز نیز نتیجه مطلوبی داشته است.

 

ویژگی شیشه سکوریت جامبو

برای خرید و سفارش شیشه جامبو سکوریت بهتر است با ویژگی آن ها آشنا شوید. در واقع خصوصیات زیر سبب افزایش استفاده از این مدل شیشه شده است:

ابعاد بزرگ و یکپارچگی

در میان مدل های مختلف تنها شیشه های جامبو این قابلیت را دارند تا در ابعاد بسیار بزرگ ساخته شده و به صورت یکنواخت مورد استفاده قرار بگیرند. شما برای سفارش این شیشه ها باید در نظر داشته باشید ماکزیمم ابعاد 3 در 6 متر می باشد.

مقاوم در برابر ضربه و حرارت

یکی دیگر ویژگی های این شیشه، مقاومت بالای آن در برابر عواملی همانند ضربه و حرارت است. به دلیل این که در تولید شیشه سکوریت جانبو  تحت فرآیند خاصی مقاوم سازی می شود، این محصولات در برابر دمای بسیار بالا یا ضربات سنگین آسیبی نمی بینند.

فرم پذیری

این شیشه ها را می توان در ابعاد مختلف و شکل های گوناگونی ساخت و در هر پروژه ای از آن ها استفاده کرد.

سفارش و خرید شیشه جامبو

در حال حاضر فروشگاه های زیادی به فروش انواع شیشه جامبو می پردازند. اما بهتر است برای سفارش این شیشه در ابعاد بزرگ، به تولید کنندگان این محصول مراجعه کنید. مجموعه شاه شیشه دارای سابقه زیادی در زمینه تولید انواع شیشه جامبو، شیشه سکوریت، شیشه لمینت و… است. برای سفارش این مدل شیشه در هر ابعادی می توانید به مجموعه ما اعتماد کرده و بدون واسطه خرید خود را انجام دهید.

قیمت شیشه سکوریت جامبو - شاه شیشه

قیمت شیشه سکوریت جامبو

قیمت شیشه مقاوم یا همان جامبو ثابت نیست و براساس نیاز شما متغیر خواهد بود. مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت این شیشه، متراژ آن است. البته عواملی دیگری همانند مدل شیشه و کاربرد آن نیز موثر هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جمع بندی

شیشه جامبو، محصولی با اندازه بسیار بزرگ است که می توان ویژگی های زیادی به آن اضافه کرد. در این مطلب شاه شیشه به طور کامل در مورد ویژگی ها و نحوه ساخت شیشه سکوریت جامبو توضیح داد تا برای سفارش بهتر عمل کنید.