5/5 - (10 امتیاز)

سایت گلس یا شیشه رویت - شاه شیشه

شیشه سایت گلاس یا شیشه رویت، یکی از انواع شیشه های صنعتی است که به منظور مشاهده مایعات در محفظه ها و مخازن مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید که این مدل شیشه ها دارای مدل های متنوعی هستند که هر یک به نوعی در قسمت های مختلف صنایع استفاده می‌شوند. در میان مدل های مختلف شیشه سایت گلاس، شیشه کوارتز جز کاربردی‌ترین و بهترین مدل‌ها است که در صنعت از جایگاه ویژه ای برخوردار می‌باشد. این شیشه در برابر عواملی همانند ضربه یا خوردگی دارای بالاترین سطح مقاومت هستند. در ادامه شاه شیشه به طور کامل در مورد شیشه رویت توضیح خواهد داد.

می توان گفت که سایت گلاس یکی از مهم ترین تجهیزات صنعتی محسوب می شود که به علت بررسی وضعیت و کیفیت مایع مبرد در سیستم های برودتی به کار می رود. شیشه استفاده شده در سایت گلس ها باید از ویژگی های خاصی برخوردار بوده و بسیار مقاوم باشند. به طور کلی استفاده شیشه های رویت یا سایت گلاس به منظور های مختلفی صورت می گیرد که در ادامه به طور کامل به بررسی آن ها می پردازیم.

سایت گلاس چیست و چه کاربردی دارد؟

سایت گلس را می توان یکی از انواع نمایشگر های صنعتی مکانیکی محسوب کرد که می توان با استفاده از آن شرایط ماده های برودتی را که در داخل یک مخزن یا محفظه دیگر قرار دارند، بررسی کرد. استفاده از شیشه سایت گلس برای سیستم های بردوتی بسیار ضروری است. زیرا تنها با این مدل شیشه های رویت می توان از وضعیت سیال مطلع شد. ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که شیشه های سایت گلس چه ضرورتی برای صنایع دارند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم مهم ترین کاربرد شیشه های سایت گلاس عبارتند از:

آنالیز و بررسی مایعات صنعتی

لازم است بدانید که قطعه سایت گلس در مسیر عبور مایعات تعبیه می شود. این قطعه مایعات را از چند لحاظ مورد بررسی قرار می دهد که از جمله آن ها می توان به رنگ، میزان شفافیت، اندازه نوع جریان سیالات اشاره کرد. با بیان همین یک مورد می توان متوجه شد که استفاده از شیشه سایت گلاس تا چه حدی برای تجهیزات صنعتی حائز اهمیت است. زیرا بررسی مایعات به صورت دائم، یکی از قوانین مهم حفاظت و بالا بردن بازدهی در سیستم های برودتی می باشد که باید حتما به نحو احسنت صورت گیرد.

بیشتر بخوانید : شیشه دوجداره

بررسی وضعیت سیستم های برودتی

برای اطمینان از عملکرد درست سیستم های سرمایشی، شیشه سایت گلاس بسیار مهم است. سایت گلس ها در مدل های متنوع با بررسی وضعیت عملکرد سیستم های برودتی باعث می شوند تا راندمان دستگاه های برودتی افزایش پیدا کند و از طرفی میزان آسیب و خرابی در این سیستم ها به طور چشمگیری کاهش یابد. می توان گفت که شیشه های قابل رویت یا همان سایت گلس روی سه عامل مهم تمرکز دارند که عبارتند از:

 1. میزان رطوبتی که در سیستم های برودتی وجود دارد.
 2. وجود خرابی های فنی و اختلال در عملکرد سیستم ها.
 3. مسدود شدن فیلتر ها، لوله ها و سایر قطعات مکانیکی دستگاه های سرمایشی.

اهمیت شیشه سایت رویت در صنایع

تا این بخش از مطلب در مورد کاربرد و اهمیت شیشه سایت گلاس تا حدودی توضیح دادیم. اما بهتر است در مورد کاربرد این شیشه در صنایع به شکل مفصلی توضیح بدهیم. کاربرد و ویژگی های سایت گلاس باعث شده تا این قطعه به شکل بسیار گسترده ای در صنعت مورد استفاده قرار بگیرد. به گونه ای که در حال حاضر تمامی سیستم های سرمایشی از این قطعه بهره می برند. مهم ترین موارد مصرف شیشه رویت در صنایع شامل موارد زیر می شود:

استفاده از شیشه های سایت گلس در چیلرهای جذبی یا تراکمی

 • به منظور استفاده در مخزن های اسید
 • سایت گلس برای سرد خانه ها
 • استفاده از شیشه رویت در سیستم تهویه آبی
 • به جهت بررسی نحوه حرکت روغن کمپرسور
 • به کار گیری سایت گلاس در لاین های بخار
 • بررسی میزان رطوبت در سیستم های سرمایشی
 • بررسی وجود کثیفی و رسوبات در سیستم های سرمایشی
 • آنالیز کیفیت و رنگ روغن ها در خطوط صنعتی
 • بررسی میزان اختلاط در عنصر های جامد صنعتی
 • قابل نصب در مسیر عبور سیالات صنعتی

تمامی این موارد سبب شده تا سفارش شیشه سایت گلاس برای صنعتگران از هر تجهیزات دیگری بیشتر حائز اهمیت باشد.

بیشتر بخوانید : آینه جورچین یا پازلی

انواع شیشه سایت گلس - شاه شیشه

انواع شیشه سایت گلس

به جهت فراهم کردن شرایط استفاده تمامی صنایع از شیشه رویت، تولید کنندگان این شیشه ها در چندین مدل به تولید می رسانند. به طور کلی شیشه سایت گلاس در انواع دو سمت دید و دید 360 درجه طراحی شده و به تولید می رسد. اما این قطعات در دسته بندی های زیر قرار می گیرند:

 • شیشه سایت گلس
 • نمایشگر شیشه

نصب سایت گلاس در سردخانه

برای ایجاد شرایط لازم در سردخانه نصب شیشه رویت بسیار ضروری است. وجود شیشه سایت گلاس در سردخانه دلایل مهمی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی میزان رطوبت
 • بررسی وضعیت مایعات
 • آنالیز شرایط روغن

قیمت سایت گلس - شاه شیشه

قیمت سایت گلس

در خصوص قیمت شیشه های سایت گلاس باید بگوییم که مهم ترین عامل برند سازنده این مدل شیشه ها است. در حال حاضر برند های متعددی در کشور و خارج از کشور در زمینه تولید شیشه رویت فعالیت کرده و در حال رقابت هستند. البته باید بگوییم که عوامل دیگری نیز در نحوه قیمت گذاری این شیشه موثر هستند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • جنس بدنه
 • اتصالات و روکش ها
 • کارکرد شیشه
 • ابعاد شیشه سایت گلاس
 • نوع نمایشگر شیشه

شما می توانید برای سفارش و نصب شیشه سایت گلس و اطلاع از قیمت های این محصول با کارشناسان شاه شیشه ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی

شیشه رویت یا سایت گلاس از مهم ترین تجهیزات صنعتی در سیستم های برودتی بوده که در چندین مدل مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت که این شیشه یک عضو جدا نشدنی در سیستم های سرمایشی است که می تواند به خوبی وضعیت مایع مبرد یا روغن کمپرسور را مورد بررسی داده و از عملکرد دستگاه اطمینان حاصل می کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.