طراحی شیشه های لوازم خانگی - شاه شیشه

طراحی شیشه های لوازم خانگی یکی از خدمات ویژه مجموعه شاه شیشه است. معمولا برای تولید اکثر لوازم خانگی همانند فر، هود، اجاق گاز و…. از شیشه بخصوص استفاده می شود. ساختار هر یک از وسایل خانگی متفاوت است، به همین خاطر نیز طراحی شیشه برای هر یک از آن ها لازم است. در واقع برای ساخت شیشه لوازم خانگی در ابتدا طراحی انجام شده، سپس شیشه مناسبی انتخاب می شود. این متریال طبق الگو طراحی شده برش داده می شود.

استفاده از شیشه برای وسایل خانگی همانند یخچال فریزر، هود، فر، مایکرویوو و حتی صفحه تلویزیون یکی از متریال های ضروری است. همین موضوع باعث شده تا شرکت های زیادی در زمینه طراحی و تولید شیشه برای انواع لوازم خانگی به فعالیت بپردازند. لازم است بدانید که اکثر شیشه های استفاده شده در وسایل مختلف از شیشه سکوریت یا شیشه لمنیت هستند. چرا که این متریال دارای ایمنی بیشتری بوده و در برابر عوامل مختلف، مقاوم هستند. در ادامه با ما همراه باشید در مورد تولید این متریال و نحوه نصب آن ها توضیحاتی را بیان کنیم.

چرا در لوازم خانگی از شیشه استفاده می شود؟

همان طور که بهتر می دانید شیشه در بخشی از لوازم خانگی به منظور زیبایی بیشتر یا عملکرد بهتر وسایل مورد استفاده قرار می گیرد. به همین خاطر نیز طراحی شیشه های لوازم خانگی بسیار حائز اهمیت است. در واقع شیشه یک متریال زیبا و مقاوم است که فرم پذیری بالایی دارد. به طور معمول این متریال در بخش داخلی یا درب وسایل خانه مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از این متریال در دستگاه مختلف مزایای زیادی دارد. که از جمله آن ها می توان به  ایمنی بالا، تمیز کردن آسان،  بهداشت و زیبایی ظاهری اشاره کرد. تمامی این دلایل باعث شده تا خرید و سفارش شیشه لوازم خانگی برای مدت زمان زیادی رواج پیدا کند.

بهترین شیشه برای لوازم خانگی

در طراحی و تولید شیشه لوازم خانگی، از مدل های مختلفی استفاده می شود که عبارتند از:

شیشه لمینت

این متریال به دلیل داشتن ویژگی هایی همانند ضد ضربه، ضد حرارت و ایمنی بالا، در اکثر لوازم خانگی مانند شیشه یخچال و شیشه ترازو مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت این متریال علاوه بر کاربردی بودن، زیبایی بصری داشته و می توان در رنگ های متنوعی از آن ها استفاده کرد.

شیشه سکوریت

یکی دیگر از متریال ایمنی برای وسایل خانگی، شیشه سکوریت است که در بخش هایی همانند درب هود، فر یا طبقات یخچال استفاده می شود. این شیشه نیز ویژگی های منحصر به فردی دارد که باعث شده تا بهترین انتخاب برای لوازم مختلف باشد.

شیشه ترمو

شیشه های ترمو برای دستگاهایی همانند کولر گازی، کولر آبی و  بخش داخلی فریزر یخچال ها استفاده می شوند. این متریال نوعی عایق حرارتی هستند که از نفوذ هوای بیرون به داخل جلوگیری می کنند. به همین خاطر نیز برای دستگاه هایی نام برده شده، بهترین گزینه ممکن هستند.

شیشه های رنگی

برای طراحی شیشه های لوازم خانگی همانند وسایل دکوراتیو، شیشه رنگی مناسب است. این متریال بیشتر ظاهر زیبایی دارند. به همین خاطر نیز برای تولید وسایل تزئینی خانه بیشترین استفاده را دارند.

طراحی شیشه برای انواع لوازم خانگی - شاه شیشه

طراحی شیشه برای انواع لوازم خانگی

طراحی شیشه ها برای لوازم متعددی انجام می شود که در ادامه به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

شیشه هود و فر

به طور معمول اکثر هود و فرهای موجود در بازار دارای بخش شیشه ای هستند. شیشه این وسایل همیشه در معرض گرما قرار دارد. به همین خاطر نیز لازم است تا از مدل های سکوریت برای درب یا بخش داخلی آن ها استفاده شود. شیشه مورد استفاده برای هود و فر دارای باید مقاومت بالایی داشته و ضد چربی باشد.

طراحی و تولید شیشه گاز صفحه ای

به دلیل این که پاک کردن شیشه نسبت به متریال دیگر راحت تر است، برای تولید گاز صفحه های جدید به شکل گسترده ای از آن استفاده می کنند. شیشه گاز صفحه‌ای در مدل های متنوعی تولید می شود. به همین خاطر نیز طراحی مناسب شیشه ها برای این وسایل، بسیار قابل اهمیت است.

شیشه یخچال

برای ساخت طبقات داخلی یخچال فریزر تنها شیشه است که می تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. شیشه های مورد استفاده برای طبقات از سکوریت یا لمینت هستند که در دمای بسیار پایین مقاوم بوده و تغییر حالت نمی دهند. همچنین در برابر وزن زیاد مقاوم هستند.

شیشه درب قابلمه

قابلمه نیز یکی دیگر از لوازم خانگی است که برای درب آن از شیشه استفاده می گردد. استفاده از این متریال برای درب انواع قابلمه، مزایای زیادی دارد. به طور مثال شیشه درب قابلمه کمک می کند تا غذا سریع تر پخته شود. همچنین امکان مشاهده غذای در حال پخت را برای شما فراهم می کند. برای درب قابلمه معمولا از شیشه های پیرکس، فورتکس و سکوریت استفاده می شود.

طراحی شیشه ترازو

به کار بردن شیشه در ترازوهای خانگی کمک می کند تا وزن کشی به شکل دقیقی صورت گیرد. چرا که سطح آن ها صاف و صیقلی است. شیشه مناسب ترازو باید تحمل وزن سنگین را داشته و بسیار مستحکم باشد.

در مجموعه شاه شیشه طراحی شیشه های لوازم خانگی در هر مدلی صورت می گیرد. تولید کنندگان می توانند با قیمتی معقول شیشه مناسب انواع لوازم خانگی را به مجموعه ما سفارش دهند.

قیمت شیشه لوازم خانگی - شاه شیشه

قیمت شیشه لوازم خانگی

شیشه های لوازم خانگی به دلیل تنوع مدل، قیمت های متفاوتی دارند. در حقیقت نمی توان به طور دقیق در مورد آن ها اطلاعاتی را ارائه داد. قیمت نهایی طراحی شیشه به عوامل زیر بستگی دارد:

  • نوع شیشه
  • متراژ
  • مدل شیشه لوازم خانگی
  • پیچیدگی کار

اگر در مورد هزینه ها به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جمع بندی

استفاده از شیشه در اکثر وسایل خانگی، باعث اهمیت روزافزون طراحی شیشه شده است. تولید کنندگان برای ساخت بخش های مختلف لوازم خانگی به متریالی همانند شیشه در مدل های مختلفی نیاز دارند. در این مطلب به طور کامل در این خصوص توضیح دادیم تا متوجه اهمیت استفاده از شیشه در اکثر وسایل باشید. در محصولاتی همانند اجاق گاز، فر، هود، یخچال فریزر و… استفاده از این متریال بسیار مهم است.