5/5 - (11 امتیاز)
شیشه درب کنتور - شاه شیشه

شیشه درب کنتور در مجموعه شاه شیشه در اندازه و ضخامت های مختلفی به تولید می رسد. معمولا برای درب کنتورها از متریال شیشه استفاده می شود تا افراد بتوانند به راحتی و بدون باز کردن درب، از وضعیت داخل کنتور اطلاع داشته باشند. بدون شک برای ساخت این درب ها لازم است تا از شیشه های بخصوصی استفاده شود. چنین متریالی باید کیفیت بالایی داشته و در برابر عوامل مختلف مقاوم باشد. شیشه مورد استفاده برای درب انواع کنتور دارای ویژگی های خاصی هستند.

همان طور که می دانید شیشه مهم ترین و ثابت ترین متریال در بخش زیادی از ساختمان و داخل ساختمان به حساب می آید. ویژگی هایی همانند شفافیت بالا سبب شده تا از شیشه به شکل گسترده ای استفاده شود. برای درب کنتور نیز از نوعی شیشه ی مخصوص استفاده می شود که دارای مشخصه هایی است که از جمله آن ها می توان به مقاوم در برابر حرارت، ضربه و نوسانات دما اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم تا در مورد این نوع شیشه ها و مزایایی که دارند، صحبت کنیم. بنابراین پیشنهاد می شود که تا انتهای مطلب با شاه شیشه همراه باشید.

تولید شیشه درب کنتور

شیشه مخصوص درب کنتور به شکل صنعتی به تولید می رسد. برای تولید این محصولات در ابتدا شیشه را به اندازه مناسب برش می دهند. سپس برای اینکه میزان مقاومت آن را افزایش دهند، فرآیند سکوریت را روی آن پیاده می کنند. کنتور ها معمولا در محیط خارج از ساختمان نصب می شوند. به همین خاطر نیز شیشه مورد استفاده در درب، باید در برابر رطوبت، تغییرات دما، ضربه و حرارت آسیبی نبیند. همچنین شیشه باید به گونه باشد که از انتقال سرما، گرما و رطوبت به داخل کنتور جلوگیری کند. به همین خاطر نیز تولید کنندگان این متریال را تحت فرآیندهای به خصوصی قرار می دهند.

پس از مقاوم سازی شیشه در صورت لزوم آن را رنگ کرده و با پوشش های خاصی این متریال را ضد خش و ضدآب می کنند.  بعد از انجام این عملیات شیشه درب کنتور با استفاده از یکسری تجهیزات اتوماتیک طبق اندازه و مدل، روی درب کنتور قرار گرفته و به دقیق ترین شکل ممکن بریده می شود. در آخر نیز شیشه برای استفاده در درب محفظه کنتور آماده می گردد. خوشبختانه تولید کنندگان قبل از ارائه این محصولات از لحاظ مقاومت و کیفیت آن را مورد بررسی قرار داده و آزمایش می کنند.

بیشتر بخوانید : شیشه چراغ سقفی

انواع شیشه برای درب کنتور

به‌ طور معمول برای ساخت درب کنتور از شیشه ‌های مختلفی استفاده می‌شود که از جمله پراستفاده ترین آن‌ها می‌توان به مدل های زیر اشاره کرد:

 

شیشه ‌های تمام شفاف

شیشه های شفاف، سطح شفافیت بسیار بالایی داشته و به دلیل ویژگی هایی که دارند، برای درب کنترل استفاده می‌شوند.

شیشه خمیده

یکی دیگر از انواع شیشه‌ ای که برای ساخت درب کنتور مورد استفاده قرار می ‌گیرد، شیشه خم یا شیشه خمیده است. این محصول دارای شکل خاصی است و می‌توان برای درب‌های بخصوصی از آن‌ استفاده کرد.

شیشه‌ مات

این نوع شیشه‌ها در سطح غیرشفاف، برای شرایطی استفاده می‌شود که به حفظ حریم خصوصی و عدم مشاهده‌ داخل کنتور نیاز باشد.

شیشه‌ لوله‌ای

این محصول به شکل استوانه ‌ای بوده و برای کنتورهایی که درب بزرگی دارند، بکار می‌رود.

شیشه ضد ضربه

شیشه ضد ضربه دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه بوده و برای کنتورهایی که احتمال وارد شدن ضربه به آن‌ها بسیار زیاد است، می‌تواند مناسب باشد.

به‌ طور کلی نوع شیشه ‌ای که برای درب‌های کنترل مورد استفاده قرار می‌گیرد، به شرایط و کاربرد آن ‌بستگی دارد. شما می‌توانید برای انتخاب بهتر، با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کنید. آن‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط و نیاز شما بهترین نوع شیشه را به شما عزیزان پیشنهاد دهند.

بیشتر بخوانید : گیت تردد شیشه ای

ضخامت شیشه درب کنتور

ضخامت شیشه درب کنتور به عوامل خاصی بستگی دارد. برخی از کنتورها به شیشه با ضخامت پایین نیاز دارند. اما ممکن است در برابر ضربه و یا خط و خش آسیب‌پذیر باشند. در برخی موارد نیز به ضخامت شیشه برای ساخت درب کنتور بالا است تا بتوان آن را در برابر شوک های مکانیکی و یا ضربه‌های سنگین، مقاوم ساخت.

باید بگوییم که ضخامت این شیشه باید به‌گونه‌ ای می‌باشد که مقاومت کافی را در برابر عوامل مختلف داشته و درعین‌حال شفافیت لازم را برای رویت داخل کنتور داشته باشد. برای هر مدل کنتوری، شرکت‌های تولید کننده ضخامت‌های متناسبی را تعیین می‌کنند و بهترین آن‌ها را به خریداران پیشنهاد می‌دهند.

ضخامت شیشه درب کنتور - شاه شیشه

ویژگی شیشه درب کنترل

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که چرا برای درب کنتور از شیشه استفاده می‌شود؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به ویژگی های این متریال اشاره کنیم.

مهم‌ترین ویژگی‌های این مدل شیشه عبارت‌اند از:

 شفافیت بالا

شیشه درب کنترل دارای شفافیت بالایی بوده و باعث شده تا افراد بتوانند به ‌راحتی وضعیت داخل کنترل مشاهده کنند. البته در برخی شرایط که نیاز نیاز است تا وضعیت داخل کنترل مشاهده نشود، از مدل‌های مات استفاده می‌گردد.

 مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه

این متریال در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و هیچ‌گونه آسیبی نمی‌بینند.

 مقاوم در برابر نوسانات دمایی و حرارت

شیشه‌هایی که برای درب کنتور مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای سطح مقاومتی بالایی در برابر تغییرات دما و حرارت بوده و هیچ تغییر حالتی نمی‌دهند.

ضخامت استاندارد

ضخامتی که برای این شیشه‌ها در نظر گرفته می‌شود معمولا بین 4 تا 10 میلی متر، کاملاً استاندارد بوده و در میزان شفافیت و مقاومت آن‌ها تأثیر نمی‌گذارد.

آسانی نصب

این متریال به ‌راحتی نصب شده و در صورت و در صورت خراب شدن می‌توان آن‌ها را تعویض کرد.

 ضد خط و خش

خوشبختانه این متریال کاملاً ضدآب و مقاومت بالا در برابر خط و خش دارند و پس‌از مدت زمانی دچار تغییر شکل نمی‌شوند.

تمیز شدن آسان

یکی دیگر از ویژگی‌های این مدل شیشه‌ها راحت پاک شدن آنها می باشد. شما می توانید با یک دستمال نم دار به راحتی این شیشه ها را تمیز کنید.

تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا استفاده از شیشه برای ساخت کنتورها را تا حد بسیار زیادی رایج و رو به گسترش باشد.

بیشتر بخوانید : کابین دوش شیشه ای

خرید و قیمت شیشه درب کنتور

قیمت درب کنتور شیشه ای ثابت نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. تولید کنندگان و فروشندگان برای تعیین قیمت نهایی، عواملی همانند متراژ، نوع شیشه و ضخامت آن را در نظر می گیرند. در صورت نیاز به خرید انواع شیشه و اطلاع از قیمت ها می توانید با کارشناسان شاه شیشه تماس بگیرید.

کلام پایانی

همه ما بارها مشاهده کرده ایم که برای کنتورهای جدید از شیشه استفاده می شود. در این مطلب به بررسی کامل این متریال پرداختیم تا دلیل استفاده از آن را برای درب کنتور را متوجه شوید.